Доступність посилання

Військовослужбовець 127-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ поблизу Харкова готовий відкривати вогонь по російських безпілотниках, 24 травня 2025 року
Військовослужбовець 127-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ поблизу Харкова готовий відкривати вогонь по російських безпілотниках, 24 травня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

«Путіна треба змусити думати не про запуски ракет, а про закінчення війни»: Зеленський відреагував на масований удар по Україні

У ніч проти 25 травня рятувальники працювали у понад 30 містах України і селах після масованого російського удару, повідомив президент Володимир Зеленський.

«Майже 300 ударних безпілотників випустили росіяни за цю ніч, більшість – «Шахеди». Ще майже 70 ракет різних типів, включно з балістичними. Цілями були Київ та область, Житомирщина, Хмельниччина, Тернопільщина, Чернігівщина, Сумщина, Одещина, Полтавщина, Дніпровщина, Миколаївщина, Харківщина й Черкащина. Свідомі удари по звичайних містах. Зруйновані та пошкоджені звичайні житлові будинки», – наголосив президент.

За даними Зеленського, у Києві пошкоджені гуртожитки історичного факультету університету, є влучання по підприємствах і загиблі, серед них – діти.

«Кожен такий терористичний російський удар – це достатня причина для нових санкцій проти Росії. Росія затягує цю війну й щодня продовжує вбивати. Світ може піти на вікенд, але війна триває, попри вихідні та будні. Це не можна ігнорувати. Мовчання Америки, мовчання інших у світі лише заохочує Путіна (президента РФ Володимира Путіна – ред.)», – зазначив український лідер.

Зеленський каже, що без «справді сильного тиску на російське керівництво не зупинити цю жорстокість».

«Санкції точно допоможуть. Рішучість зараз має значення – рішучість Сполучених Штатів, рішучість європейських країн, усіх тих у світі, хто хоче миру. Світ знає всі слабкості російської економіки. Зупинити війну можливо, але виключно завдяки потрібній силі тиску на Росію. Путіна треба змусити думати не про запуски ракет, а про закінчення війни», – підсумував Зеленський.

«Арктичну бригаду» армії РФ перевели до Білорусі. Для наступу на Україну? І до чого тут «ядерка»

На параді в Мінську 9 травня з’явилася техніка одного з елітних російських військових формувань – 200-ї мотострілецької Печензької бригади. Бригада брала участь у боях під Харковом у 2022 році та зазнала там значних втрат. Тепер цей підрозділ знову в центрі уваги – разом із технікою, яка може бути пов’язана з ядерною інфраструктурою.

Білоруська служба Радіо Свобода розповідає, що відомо про прибуття 200-ї мотострілецької Печензької бригади до Білорусі та чому це викликає запитання. Детальніше про роль та поточний стан цієї бригади Білоруській службі Радіо Свобода розповів Томас Нільсен, редактор норвезького військово-аналітичного видання The Barents Observer. Читайте і дивіться про це тут

Залишки від касетних боєприпасів, ЗРК та протитанкові міни: як розміновують Миколаївщину

Від початку повномасштабного вторгнення Росії у Миколаївській області сапери знешкодили понад 28 тисяч боєприпасів, повідомила пресслужба обласного управління ДСНС. Загалом вдалося розчистити 11,5 тисяч гектарів. Раніше очільник обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомляв, що на Миколаївщині обстеження потребують 270 тисяч гектарів. Тобто на сьогодні саперам вдалося очистити 4% від потенційно замінованих земель.

Кореспондент проєкту Радіо Свобода «Новин Приазов’я» Дмитро Шеремет спостерігав за роботою саперів та дізнався:

  • Як працюють групи розмінування?
  • Чим допомагають їм сучасні технології?
  • Та що доводиться знаходити і знешкоджувати?

Читайте і дивіться про це тут

Влада: внаслідок удару РФ по Хмельниччині загинуло чотири людини, п’ятеро постраждалих, є руйнування

Через масовану повітряну атаку РФ по Хмельниччині у ніч проти 25 травня загинуло чотири людини, ще п’ятеро постраждали, зазначив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Тюрін.

«Сьогодні вночі Хмельниччина була під ворожим російським обстрілом, унаслідок якого зазнала руйнувань цивільна інфраструктура, є загиблі та поранені», – розповів чиновник.

Місцевий чиновник уточнив, що п'ятеро людей зазнали осколкових поранень і наразі перебувають у лікарні, одна з них – у важкому стані.

«Зруйновано шість приватних житлових будинків, понад 20 будинків пошкоджено. Пошкоджено вікна в закладі освіти, комунальний транспорт», – зазначив Тюрін.

У ніч проти 25 травня російські війська здійснили чергову масовану повітряну атаку по території України. Армія РФ застосувала ракети різних типів і дрони-камікадзе. Це вже другий масштабний обстріл поспіль після попереднього удару 24 травня.

Під час нічної атаки вибухи лунали в кількох областях України – зокрема в Києві, Харкові, Конотопі, Сумах, Тернополі, Миколаєві, Одесі, Чернігові та Запорізькій області.

Повітряні сили ЗСУ: вночі Росія запустила по Україні 298 дронів і 69 ракет

У ніч проти 25 травня Росія атакувала Україну 367 засобами повітряного ураження, йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

За даними українських військових, сили РФ використали для масованого обстрілу наступні засоби ураження:

  • 9 балістичних ракет «Іскандер-М-KN-23» із Курської області РФ;
  • 55 крилатих ракет Х-101 та «Калібр» із літаків стратегічної авіації Ту-95 і Ту-160, пуски відбулись із Саратовської області та акваторії Чорного моря;
  • 1 ракету Х-22 із Ту-22М3 над Чорним морем;
  • 4 керовані ракети Х-59/69 із тактичної авіації з північного напрямку;
  • 298 ударних безпілотників Shahed та інших типів із Брянська, Міллерово, Курська, Орла та Приморсько-Ахтарська.

У Повітряних силах ЗСУ уточнили, що станом на 9 годину ранку 25 травня ППО збили 45 крилатих ракет Х-101 і «Калібр», ще дві ракети Х-59/69 втрачено локаційно.

Також знешкоджено 266 ворожих безпілотників - 139 з них знищені вогневими засобами, 127 – подавлені радіоелектронними системами», – кажуть у ЗСУ.

За інформацією Повітряних Сил, внаслідок російської атаки постраждали «більшість регіонів України».

«Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у 22 локаціях, а також падіння збитих крилатих ракет та ударних БпЛА у 15 локаціях», – підсумували військові.

У ніч проти 25 травня російські війська здійснили чергову масовану повітряну атаку по території України. Армія РФ застосувала ракети різних типів і дрони-камікадзе. Це вже другий масштабний обстріл поспіль після попереднього удару 24 травня.

Під час нічної атаки вибухи лунали в кількох областях України – зокрема в Києві, Харкові, Конотопі, Сумах, Тернополі, Миколаєві, Одесі, Чернігові та Запорізькій області.

У Києві відомо про 11 постраждалих, пошкодження бізнес-центру і гуртожитку. На Житомирщині загинуло троє дітей, 12 людей постраждало, а на Київщині – загинуло чотири людини, 16 травмованих.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

За добу Росія втратила ще 1020 військових, два танки і 11 ББМ – Генштаб ЗСУ

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 980 850 своїх військових, зокрема, 1020 – за останню добу – такі дані станом на ранок 25 травня навів український Генштаб.

Інші втрати РФ, за даними командування ЗСУ, – такі:

  • танків – 10 854 (+2 одиниці за минулу добу)
  • бойових броньованих машин – 22 633 (+11)
  • артилерійських систем – 28 269 (+68)
  • РСЗВ – 1 396 (+1)
  • засоби ППО – 1 169
  • літаків – 372
  • гелікоптерів – 335
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 37 367 (+190)
  • крилатих ракет – 3 203 (+6)
  • кораблів/катерів – 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 49 751 (+112)
  • спеціальної техніки – 3 902 (+7)

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

Сили РФ атакували Київщину: у ДСНС кажуть про чотирьох загиблих і 16 травмованих

Унаслідок масованої атаки РФ по Київщині у ніч проти 25 травня загинуло 4 людини, 16 травмованих, серед них – троє дітей, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій.

За даними рятувальників, у Київській області зафіксовані наступні наслідки російського удару:

  • Обухівський район, с. Долина – пожежа у 2 тимчасових спорудах, загинули 2 людини.
  • Фастівський район, с. Мархалівка – 1 загиблий, 8 постраждалих (1 дитина), 3 будинки зруйновано, пожежі ще у 2 будинках.
  • Бучанський район, смт Макарів – 1 загиблий, 1 травмований, пожежа та руйнування будинку.
  • Білоцерківський район, с. Чмирівка – 5 травмованих (серед них – 2 дітей), пожежа, пошкоджено два будинки.
  • м. Біла Церква – уламками БпЛА травмовано чоловіка, зруйновано каркасний цех (без постраждалих).
  • Броварський район – пожежі у двох складських будівлях.

У ніч проти 25 травня російські війська здійснили чергову масовану повітряну атаку по території України. Армія РФ застосувала ракети різних типів і дрони-камікадзе. Це вже другий масштабний обстріл поспіль після попереднього удару 24 травня.

Під час нічної атаки вибухи лунали в кількох областях України – зокрема в Києві, Харкові, Конотопі, Сумах, Тернополі, Миколаєві, Одесі, Чернігові та Запорізькій області.

У Києві відомо про 11 постраждалих, пошкодження бізнес-центру і гуртожитку. На Житомирщині загинуло троє дітей, 12 людей постраждало. Про це тут

Удар Росії по Житомирщині: загинуло троє дітей віком 8, 12 і 17 років, 12 людей постраждало – ДСНС

У Житомирській області у результаті російської атаки загинуло троє дітей, ще 12 людей постраждало, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

«Діткам було 8, 12 та 17 років, тіло однієї деблокували рятувальники. Постраждали 10 осіб, 8 врятовано ДСНС, усі госпіталізовані. Зруйновано та пошкоджено приватні будинки», – кажуть рятувальники.

За даними пресслужби відомства, у Бердичівському районі постраждало двоє людей (серед них – дитина), пошкоджено п’ятиповерхівку, приватні будинки та господарчі споруди.

У ніч проти 25 травня російські війська здійснили чергову масовану повітряну атаку по території України. Армія РФ застосувала ракети різних типів і дрони-камікадзе. Це вже другий масштабний обстріл поспіль після попереднього удару 24 травня.

Під час нічної атаки вибухи лунали в кількох областях України – зокрема в Києві, Харкові, Конотопі, Сумах, Тернополі, Миколаєві, Одесі, Чернігові та Запорізькій області.

У Києві відомо про 11 постраждалих, пошкодження бізнес-центру і гуртожитку.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Трамп розповів, що США вивчають досвід застосування дронів у ході війни РФ проти України

Президент США Дональд Трамп розповів, що США вивчають нові способи ведення бойових дій, зокрема, досвід застосування дронів у ході війни РФ проти України.

«Все швидко змінюється, особливо те, чим ви займаєтесь…На жаль, ми бачимо це на прикладі Росії та України. Ми бачимо різні форми війни. Ми бачимо дрони, які падають під кутом, зі швидкістю та точністю. Ми ніколи не бачили нічого подібного. Ми ніколи не бачили нічого подібного. І ми вчимося на цьому», – сказав сказав він у промові на церемонії випуску в Академії збройних сил США у Вест-Пойнті.

Україна, яка з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року фактично не мала військових дронів, вже в ході стримування російської агресії і активних бойових дій, почала застосовувати дрони для розвідки, а пізніше для ураження живої сили і техніки супротивника.

За даними Мінцифри, потужність виробництва українських дронів 2024 року порівняно з 2023-м збільшилася більш як у десятеро. Наприкінці минулого року міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році галузь дронів досягла безпрецедентних масштабів виробництва. За його словами, 96.2% з усіх БПЛА для Сил оборони склали українські дрони.

Росія у лещатах санкцій ЄС. Чи втрутиться Вашингтон?

За більш як три роки повномасштабної війни Росії проти України ЄС схвалив 17 пакетів санкцій проти країни-агресорки. Та жоден із них не обмежує доступ російським енергоресурсам на європейський ринок, а гранична ціна на нафту, погоджена країнами «Групи семи» у 2022 році, вже не актуальна. Барель цієї сировини настільки здешевшав, що давно встановлена «стеля» російську виручку більше не обмежує.

ЄС уже працює над наступним, 18-м пакетом санкцій. І хоча заявлені заходи не передбачають відмови від російських енергоносіїв, які досі «гріють» окремі європейські країни, – певні обмеження для енергосектору – головного «донору» російського бюджету – все ж готують.

Санкції загрожують обом «Північним потокам», суднам із так званого тіньового флоту Росії, який, за підрахунками експертів, удвічі більший від кількості суден, які нині в чорних списках. Також можуть переглянути цінову стелю на нафту. Повне заміщення енергоносіїв із РФ – теж у планах. Але більш віддалених.

Скільки грошей втратить Москва? Чи підтримають нові обмеження у Вашингтоні? І які ризики, що західний світ повернеться до звичних енергетичних відносин з Росією? Радіо Свобода відстежило актуальні дискусії на тему й проаналізувало їх. Читайте про це за лінком

Bloomberg: європейські лідери розглядають варіант купівлі американської зброї для України

Європейські лідери напружено намагаються знайти шляхи постачання зброї Україні, оскільки президент США Дональд Трамп, схоже, ухиляється від війни, один із варіантів – купувати американське, пише Bloomberg.

Європа не має ані запасів зброї, ані можливостей виробляти її в достатньому обсязі, оскільки стає зрозуміло, що США більше не постачатимуть її. Білий дім також відкинув заклики Європи продовжувати тиск на президента Росії Владіміра Путіна, щоб змусити його погодитися на негайне припинення вогню шляхом посилення санкцій.

Замість цього Кремль, схоже, зволікає з мирними переговорами, які він обіцяв Трампу, готуючись до літнього наступу, пише агентство з посиланням на людей, знайомих з цим питанням. Пропозиція, яка завойовує все більше довіри, полягає в тому, щоб закупити більше американських систем, а потім відправити цю зброю в Україну, сказали люди, знайомі з цим питанням, які попросили не називати їхні імена, обговорюючи приватні дискусії.

Закупівля американської зброї допомогла б Україні стримати просування російської армії та чинити тиск на Путіна, додає Bloomberg.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до кінця грудня 2024 року Сполучені Штати надали майже 123 мільярди доларів фінансової, гуманітарної та військової допомоги – це найбільша номінальна частка допомоги, наданої Україні.

Останній транш на 500 мільйонів доларів було оголошено 9 січня. Йшлося про зброю із запасів американської армії в рамках Presidential Drawdown Authority (PDA). Адміністрація Трампа наразі не оголошувала нових пакетів допомоги Україні, сконцентрувавши свої зусилля на дипломатичних контактах з Києвом та Москвою щодо завершення війни.

Президент: завтра відбудеться третій етап обміну у форматі «1000 на 1000»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що завтра, 25 травня, відбудеться третій етап обміну військовополоненими у форматі «1000 на 1000».

«Завтра третій етап. Маємо звільнити цими днями тисячу наших людей. Але завдання – звільнити абсолютно всіх, хто зараз утримується в Росії, і це завдання спільне для наших розвідок, для наших дипломатів, для всієї нашої держави. Зрозуміло, що це завдання непросте, але треба реалізувати», – сказав він у своєму відеозверненні.

На основі переговорів, що відбулися 16 травня в Стамбулі, між Україною та Росією узгоджений обмін полоненими у форматі тисяча на тисячу. Наразі в рамках двох етапів цього обміну до України з російського полону повернулися 697 людей.

Обидві сторони сіли за стіл переговорів уперше за три роки. Україна вимагала 30-денного припинення вогню. Проте російська сторона досі не відмовилася від своїх територіальних зазіхань – визнання свого суверенітету над чотирма українськими областями, жодну з яких її сили не контролюють повністю, Москва називає умовою початку дискусії про припинення вогню.

Сльози щастя і розпачу: другий день великого обміну (фоторепортаж)

Із російського полону повернулося ще 307 українських військових у рамках обміну у форматі «1000 на 1000», який був узгоджений у Стамбулі.

Серед тих, хто повернувся, військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, СБС, Військово-морських сил, Сил ТрО, Державної прикордонної служби та Національної гвардії України, також 27 захисників Маріуполя.

Вони воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.

Фоторепортаж Радіо Свобода дивіться за лінком

Путін відмовлявся від перемир’я не раз, а кожен день дає приводи для нових санкцій проти РФ – Зеленський

Російський лідер Володимир Путін відмовлявся від припинення вогню вже неодноразово, а кожен день дає приводи для нових санкцій проти Росії, заявив президент України Володимир Зеленський.

«На все це ( удари РФ по Києву, Одесі, Сумщині, Харківщині – ред) потрібна реакція – жорстка реакція Сполучених Штатів Америки, реакція Європи, реакція всіх у світі, хто хоче завершення війни. Путін відмовився від припинення вогню вже неодноразово. Це нічого йому не дає, крім того, що кожного дня він забирає життя. Кожен день дає приводи для нових санкцій проти Росії, кожен день доводить, що без тиску на Росію війна триватиме», – заявив він у своєму відеозверненні.

Зеленський вкотре наголосив, що Україна готова до будь-якої форми дипломатії, яка дасть результат.

«Ми готові до всіх кроків, які зможуть гарантувати реальну безпеку. Саме Росія ні до чого не готова. Наступний тиждень має бути часом активності заради нового тиску на Росію, тобто заради миру», – додав президент.

19 травня президент США Дональд Трамп провів окремі телефонні розмови з російським лідером Володимиром Путіним та українським президентом Володимиром Зеленським з деякими європейськими лідерами. Після цього Трамп заявив, що переговори між Росією і Україною «про припинення вогню і, що важливіше, про припинення війни» розпочнуться «негайно».

Путін після телефонної розмови з Трампом 19 травня сказав журналістам, що Росія та Україна «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони». За його словами, «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».

Зеленський заявив наступного дня, що «Україна готова до будь-якого переговорного формату, який принесе результат», але «якщо Росія й надалі висуватиме нереалістичні умови і підриватиме можливі результати, мають бути жорсткі наслідки».

Досі Росія не подавала жодних ознак того, що вона готова піти на будь-який суттєвий компроміс. Вона часто сигналізувала про протилежне, повторюючи давно заявлені позиції, які Україна називає неприйнятними.

Влада: на Херсонщині через вибух боєприпасу загинув 8-річний хлопчик, є постраждалі

На Херсонщині у селищі Калинівське через вибух боєприпасу загинув 8-річний хлопчик, постраждали п’ятеро людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«У селищі Калинівське Бериславського району стався вибух невідомого предмета в приватному будинку. На жаль, внаслідок необачного поводження з боєприпасами дорослими загинув 8-річний хлопчик. Також постраждали дві жінки. Їх доправили до лікарні для надання медичної допомоги», – написав він у телеграмі.

Згодом він додав, що відомо про ще трьох постраждалих.

«Мінно-вибухові травми та уламкові поранення дістали двоє дітей – 8-річний хлопчик та 16-річна дівчинка. Їх доправили до лікарні у стані середньої тяжкості. Також шпиталізували чоловіка 1989 року народження. В нього діагностували мінно-вибухову травму. Медики його дообстежують», – повідомив Прокудін.

На початку квітня Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що з лютого 2022 року через вибухонебезпечні предмети в Україні загинули 336 людей, з них 18 дітей. Поранень зазнали 825 людей, з них 92 дитини. За даними рятувальників, близько 139 тисяч квадратних кілометрів (23% від загальної площі України) є потенційно небезпечними.

У лютому Мінекономіки повідомило, що потреби України в розмінуванні територій, які зазнали впливу війни, становлять 29,8 мільярда доларів.

Гроші Шойгу та війна проти України. До чого тут храм РПЦ? (розслідування)

Через рік після відставки Сергія Шойгу з посади міністра оборони Росії компанії, пов'язані з його родиною, продовжують заробляти на військових проєктах: беруть участь в організації виставкового форуму «Армія», надають санітарні та інженерні послуги головному храму Міноборони в Підмосков'ї (храм Російської православної церкви (РПЦ)).

Спільно з сім'єю Шойгу в цьому бізнесі бере участь сім'я великого російського бізнесмена Андрія Бокарєва, тісно пов'язаного з російською «оборонкою», самим Шойгу, а в минулому, за версією ЗМІ, – ще й із Ізмайлівським організованим злочинним угрупованням (ОЗУ). Поки що Бокарєву вдається не лише уникнути санкцій Євросоюзу, а й зберегти свій європейський бізнес та елітну нерухомість.

Про це інформує проєкт розслідувань «Система» (проєкт телеканалу «Настоящее время» та російської служби Радіо Свобода). Читайте і дивіться тут

«Ніби й не було їх». Як американський «Паладин» допомагає ЗСУ стримувати армію РФ під Торецьком

Торецьк наразі є однією з найгарячіших точок на фронті. Битва за місто триває вже 11 місяців – за цей час воно фактично перетворилось на руїни.

Кореспонденти Радіо Свобода (проєкт Донбас Реалії) побували на позиціях українських артилеристів 100-ї окремої механізованої бригади на Торецькому напрямку, щоб побачити, як вони допомагають піхоті стримувати натиск армії РФ. Читайте і дивіться за лінком

Беседін: на сьогодні вже 90% Куп’янська зруйновано або пошкоджено

Ситуація в Куп’янській громаді є критичною, на сьогодні 90% міста Куп’янськ зруйновано або пошкоджено, повідомив начальник міської військової адміністрації (МВА) Андрій Беседін.

«Ситуація в громаді вже не просто складна, а критична. Ворог щодня нищить громаду, скидаючи неймовірно велику кількість керованих авіабомб, (застосовують) артилерією, РСЗВ та FPV-дрони на оптоволокні. Їх застосовують безпосередньо по центральних частинах населених пунктів, що несе загрозу звичайним жителям», – сказав він в ефірі національного телемарафону..

«З кожним днем все важче і важче. На жаль, на сьогодні 90% міста вже зруйновано або пошкоджено», – додав Беседін.

За його словами, на сьогодні 2700 цивільних залишаються в громаді, безпосередньо в Куп’янську – 1700.

У жовтні 2024 року на Харківщині оголосили обовʼязкову евакуацію для всіх жителів із чотирьох громад Куп’янщини, включно з містом Куп’янськ. Тоді голова ОВА Олег Синєгубов інформував, що в Куп’янському районі від деяких населених пунктів до лінії фронту лише близько 4 кілометрів.

У січні 2025 року Андрій Беседін повідомляв, що лінія фронту вже є за два кілометри від Купʼянська у Харківській області.

На початку повномасштабного вторгнення сили РФ вже окуповували Куп’янськ. Але у вересні 2022 року місто було звільнене від російських військ.

ЗМІ: ЄС розглядає відключення 20 російських банків від SWIFT

Влада Євросоюзу обговорює можливість відключення понад 20 російських банків від системи SWIFT в рамках нового пакету санкцій проти Росії. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Крім того, ЄС може знизити граничну ціну на російську нафту з 60 до 45 доларів за барель та запровадити заборону на газопровід «Північний потік».

За інформацією агентства, Єврокомісія консультується з країнами-членами ЄС, але терміни ухвалення рішення поки що не визначені. Також обговорюється запровадження нових торгових обмежень на суму близько двох з половиною мільярдів доларів, щоб скоротити доходи Росії та обмежити доступ до технологій для виробництва зброї.

SWIFT – найбільша система міжнародних банківських розрахунків. США та Євросоюз почали відключати російські банки від неї у лютому 2022 року. На кінець минулого року, за інформацією російської сторони, близько 200 банків мали доступ до SWIFT.

У лютому 2025 року у 16-му пакеті санкцій ЄС заборонив доступ до системи ще для 13 російських банків. 17-й пакет обмежень, затверджений цього тижня,торкнувся майже 200 суден, що мають, за даними Брюсселя, стосунок до тіньового флоту Росії, і 75 фізичних та юридичних осіб.

У Трампа відреагували на обмін полоненими між Україною та РФ

Спецпосланець президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав обмін полоненими між Україною та Росією, що відбувся 23 та 24 травня, «найпозитивнішим результатом» переговорів у Стамбулі.

«Найпозитивніший результат минулотижневих технічних переговорів між Україною та Росією у Стамбулі: по 1000 солдатів з кожної сторони готові до репатріації, понад 400 вже повернулися. Дякую Рустем Умєров за допомогу в цьому. Нам потрібне припинення вогню, і вбивства мають припинитися», – написав він у соцмережі Х.

На основі переговорів, що відбулися 16 травня в Стамбулі, між Україною та Росією узгоджений обмін полоненими у форматі тисяча на тисячу. Наразі в рамках двох етапів цього обміну до України з російського полону повернулися 697 людей.

Обидві сторони сіли за стіл переговорів уперше за три роки. Україна вимагала 30-денного припинення вогню. Проте російська сторона досі не відмовилася від своїх територіальних зазіхань – визнання свого суверенітету над чотирма українськими областями, жодну з яких її сили не контролюють повністю, Москва називає умовою початку дискусії про припинення вогню.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG